Publicerad: 2022-03-11
Nätverket i Centrum för cirkulärt byggande fortsätter växa. Den senaste månaden har sju nya aktörer inom bygg- och fastighetssektorn valt att bli samarbetspartner. Snart är vi 100!
Vi välkomnar dessa nya parter i CCBuild:
Vill din organisation också vara med? Läs om vad det innebär att delta i CCBuild och hur ni anmäler er.
Totalt är närmare 100 aktörer nu anslutna till CCBuild. En komplett lista över dem finns på sidan Organisation, i högerspalten under Parter under steg 3 och Associerade parter.
2026-06-05
Vi har uppdaterat vår prisplan för att tydligare spegla värdet i CCBuild och göra det enklare att välja rätt nivå utifrån behov och användning.
Läs nyhet
2026-06-02
Under Almedalsveckan samlas aktörer från hela samhällsbyggnadssektorn för att diskutera hållbar utveckling och cirkulär omställning. Här tipsar vi om några evenemang att hålla koll på under veckan.
Läs nyhet
2026-05-25
Den 20 maj bjöd CCBuild in till det årliga evenemanget CCBuild Forum. Här kan du ta del av ett referat från dagen.
Läs nyhet